Як доглядати за білизною

Поради про те, як доглядати за спідньою білизною

Невірний догляд – найпоширеніша причина, через яку спідня білизна швидко зношується. Щоб вироби прослужили якомога довше, не втратили структуру матеріалу, зберегли форму та колір, за ними важливо правильно доглядати (у жодному випадку не прати у шампанському). Якщо говорити серйозно, то правильний догляд за білизною необхідний не тільки для естетики, але й вкрай важливий в гігієнічних цілях. Нижня білизна, яка безпосередньо контактує з тілом, може стати розсадником хвороботворних мікробів, провокуючи розвиток інфекційних та шкірних захворювань.

Як доглядати за білизнoю з бавовни

Бавовняна тканина створена на основі натуральних волокон. Бавовняна білизна має дихаючі властивості та дуже приємна до шкіри. Вироби з бавовни добре поглинають вологу, не дозволяючи бактеріям активно розмножуватися, тим самим запобігаючи свербежу та дерматитам. Як доглядати бавовняну нижню білизну, щоб вона довше служила?

Незважаючи на міцність бавовни та її стійкість до високих температур, нижню білизну з бавовни неприпустимо прати у дуже гарячій воді. При машинному пранні рекомендований делікатний режим з плавними обертаннями барабана.

Основний алгоритм для бездоганного прання бавовняної білизни: білі речі слід прати у гарячій воді, кольорові – у більш прохолодній.

Для прання бавовняних виробів бажано використовувати рідкі засоби для дбайливого догляду (наприклад, пральні гелі або капсули). На відміну від порошку вони краще розчиняються у воді та не залишаються в волокнах після полоскання. Для видалення плям з білої бавовняної білизни не варто використовувати Білизну, краще вдатися до більш делікатних кисневих відбілювачів. Однак перед цим слід звіритися з інформацією на етикетці: для деяких видів білизни виробник міг не передбачити можливості відбілювання.

Як доглядати за білизною з синтетики

За своїми характеристиками білизна з якісної синтетики мало чим поступається матеріалам з натуральних волокон. Вона не мнеться, але при цьому синтетичні тканини добре піддаються фарбуванню, завдяки чому можна отримати білизну найяскравіших відтінків.

Зазвичай синтетичну білизну перуть при температурі до 300 С, але якщо йдеться про сильні забруднення, допустимо підвищити показник.

Особливості прання різних синтетичних тканин:

  1. Оптимальний варіант для білизни з віскози – ручне прання в теплій воді (300 С). Прати такі речі краще з використанням м'яких порошків та гелів.
  2. Матеріали з поліамідних та акрилових волокон слід прати без інтенсивного віджиму.
  3. Ацетатні волокна погано переносять прання. Речі, виготовлені із цього матеріалу, краще прати вручну. Застосування відбілювачів категорично забороняється.

Оскільки синтетичні тканини досить погано поглинають вологу, сушити їх швидко та легко. Найкращий варіант сушіння синтетичної білизни – природним шляхом. Але якщо процес необхідно прискорити, синтетику допускається сушити в сушильних машинах, вибравши щадний режим. Нижню білизну з еластановими нитками не слід сушити на радіаторі опалення, інакше вона безповоротно втратить форму.

Як доглядати за білизною з бамбука

Гіпоалергенний і дуже м'який, на дотик нагадує пух, бамбук – ідеальний варіант для спідньої білизни. Бамбукова тканина ідеальна з погляду турботи про шкіру. Матеріал відрізняється антибактеріальними властивостями: здатний знищити близько 70% шкідливих мікроорганізмів. Додатковим плюсом є невибагливість бамбукової тканини, оскільки вона не потребує особливого догляду.

Важливо пам'ятати, що неправильно випрана бамбукова білизна здатна втратити форму і колір навіть при першому пранні. Прати вироби з бамбука рекомендується прати вручну. Якщо все ж таки планується прання, необхідно вибрати делікатний режим з віджимом на малих оборотах. Температура води має перевищувати 300 С.

Під час прання заборонено використовувати відбілювачі та інші засоби, що містять хлор. Замість них слід застосовувати делікатні пральні гелі, бажано призначені для прання дитячих речей.

В ідеалі не варто прати бамбукову нижню білизну разом з іншими речами. Оскільки тканина дуже ніжна та вразлива, може статися небажане фарбування. При ручному пранні не допускається розтягувати, терти і занадто інтенсивно викручувати мокру білизну.

Особливості прання нижньої білизни

Щоб точно знати, який догляд необхідний трусикам, шкарпеткам або бюстгальтеру, перш за все варто вивчити інформацію на бірці. Тим є вичерпна інструкція по догляду за нижньою білизною. Виробник вказує всі дані щодо прання, віджимання, сушіння та сумісності білизни з конкретними хімічними речовинами.

Грамотне прання нижньої білизни зводиться до наступних правил:

  1. Перед пранням дуже важливо сортувати білизну за кольорами. Білу білизну не можна прати з чорною або кольоровою, інакше про її білизну залишаться лише спогади.
  2. Нижній білизні найкраще підходить ручне прання, але при пранні в машинці її краще помістити в спеціальний сітчастий чехол.
  3. Для спідньої білизни вкрай небажано використовувати традиційний пральний порошок. Його краще замінити на менш жорсткі м'які пральні гелі.
  4. Не варто використовувати агресивні відбілювачі з хлором у складі.
  5. Деякі тканини не здатні витримувати кип'ятіння або активне відбілювання, тому необхідно вивчати інформацію від виробника.
  6. Шовкова білизна може електризуватися, тому її варто сполоснути прохолодною водою з додаванням антистатика.
  7. Догляд за нижньою білизною з бавовни після прання включає сушіння природним шляхом. Щоб не пошкодити структуру матеріалу, не рекомендується використовувати обігрівальні прилади.

При дотриманні цих нехитрих правил спідня білизна надовго збереже свій яскравий зовнішній вигляд та неповторний дизайн.

Догляд за жіночими бюстгальтерами

Щоб не допустити швидкого зношування бюстгальтера, найкраще змінювати його кожні 2-3 дні. Оскільки надто часті прання негативно позначаються на спідній білизні, тому краще мати мінімум 3-4 вироби на заміну.

Для бюстгальтера завжди краще ручне прання з використанням неагресивних пральних засобів. Замочувати виріб понад п'ять хвилин небажано. Під час прання не рекомендується інтенсивно терти та сильно викручувати.

Якщо все ж таки не обійтися без прання, то рекомендований делікатний режим при 30 градусах. Перед пранням слід застебнути виріб на всі застібки, що дозволить уникнути деформації. Використовувати машинне сушіння категорично заборонено.

Що стосується бюстгальтерів пуш-ап, то в цьому випадку догляд за білизною виключає прання в машинці. Навіть щадний режим загрожує їм безповоротною втратою форми. Якщо чашки бюстгальтера наповнені гелевим наповнювачем, необхідно уникати контакту з гострими предметами, які здатні їх пошкодити.

Оскільки бюстгальтери зазвичай шиються з делікатної тканини, сушити їх рекомендується природним шляхом, акуратно розправивши тканину. Сушіння на батареї може деформувати тканину і призвести до втрати естетичності.

Важливо правильно зберігати бюстгальтер, особливо якщо йдеться про предмет білизни із твердими чашками. Не можна складати виріб «чашка в чашку» або вивертати навиворіт, бо це може деформувати його. Оптимальний варіант – заповнити чашки спеціальними підкладками, а за їх відсутності – кульками, скатаними з паперу.

Догляд за жіночими та чоловічими трусами

Оскільки труси контактують з делікатними зонами людського тіла, на них накопичується колосальна кількість бактерій. Фахівці сходяться на думці, що одну пару трусів можна носити не більше року. Навіть якщо предмет білизни зовні в ідеальному стані, носити його довше не варто. Як же правильно доглядати нижню білизну?

Труси вимагають максимально частого прання, проте для них не підходять агресивні хімічні відбілювачі та пральні порошки. Це може зруйнувати структуру волокон матеріалу, що призведе до прискореного зносу, а також може викликати дерматит та подразнення на шкірі делікатних зон. Нові, щойно куплені труси також необхідно прати, оскільки на них можуть залишитися частки фарби та пилу.

Традиційно елементи спідньої білизни шиються з легких тканин, вразливих до зовнішніх впливів. Тому температура води – важливий чинник для збереження трусів у первісному вигляді. Особливо це стосується білизни, виготовленої з натуральних волокон, схильних до розтягування.

Перучи труси в пральній машині, рекомендується вибрати делікатний режим при температурі 300 С. Це дозволить зберегти початкову форму та розмір білизни, а також не допустить втрати кольору. Якщо чоловічі або жіночі труси виготовлені з синтетичних матеріалів, можна підвищити температуру води на кілька градусів.

Небажано прати труси довше 20 хвилин. Цього часу достатньо, щоб досягти бездоганної чистоти, і не пошкодити структуру матеріалу, «прикрасивши» білизну розтяжками та пошарпаними швами. Якщо на трусах є декоративні прикраси, паєтки або вишивка, перед пранням їх краще вивернути навиворіт.

Що стосується жіночої нижньої білизни ручної роботи, то вона, як правило, витончена та ажурна, тому вимагає максимальної чуйності, любові та поваги до себе.

Основні правила догляду за білизною ручної роботи:

  • прати можна тільки в ручному режимі за температури не більше 300 С, використовуючи м'які миючі засоби;
  • неприпустимі засоби, що містять хлор, а також відбілюючі речовини та кондиціонери;
  • не можна викручувати чи застосовувати силу;
  • сушіння можливе тільки природним способом.

Якщо ж потрібне прасування, ажурну білизну можна прасувати через тонку тканину при мінімальному нагріванні праски.

Догляд за шкарпетками

Шкарпетки швидко брудняться, а впоратися з сильними забрудненнями та стійким запахом поту буває вкрай важко.

Правила швидкого та ефективного прання шкарпеток:

  1. Якщо шкарпетки дуже забруднилися, догляд за білизною передбачає замочування.
  2. Для виведення плям можна використовувати розчин кальцинованої соди (на 1 літр теплої води 2-3 ст.л. ложки з гіркою). Після цього шкарпетки помістити в розчин відмокати, в ідеалі – на ніч. Потім випрати вручну або в пральній машинці.
  3. Якщо шкарпетки білі, повернути їхній первісний вигляд допоможе оцтовий розчин (з розрахунку — 150 мл столового оцту на 1 літр холодної води). Покласти шкарпетки в цей розчин на ніч, після чого випрати звичайним способом.
  4. Перед пранням шкарпетки слід вивернути виворітною стороною. Завдяки цьому краще видаляються відмерлі частки епідермісу, що накопичуються всередині. Вони сприяють швидкому зносу і викликають неприємний запах, що залишається навіть після прання.

Правила прання шкарпеток багато в чому залежать від матеріалу. Занадто гаряча вода згубна для деяких тканин, вони швидко тьмяніють і втрачають форму. Для прання можна використовувати господарське мило або спеціальне мило для виведення плям. Сушити шкарпетки на опалювальних приладах не рекомендується.

Рекомендації щодо догляду за нижньою білизною

Переважна більшість виробів, які ми розробляємо та продаємо, виготовлені з натуральних матеріалів. При неналежному догляді після прання вони можуть давати усадку (зменшуватися в довжину), тому дуже важливо дотримуватися рекомендацій щодо прання, щоб продовжити їм естетичність і зносостійкість

Отже, ідеальним доглядом буде, але тільки у разі мінімальних забруднень, інакше можливо пілінгування (утворення катишок):

  • ручне прання (не режим машинного прання)
  • температура води не більше 30 градусів
  • не викручувати
  • сушити в горизонтальному положенні

Другий варіант більш простий і відповідає нашим рекомендаціям на етикетці:

  • делікатне прання
  • прання окремо від інших речей або хоча б у мішку для прання
  • температура води 30 градусів (якщо виріб розтяглося, то для відновлення можна прати при 40)
  • сушіння в горизонтальному положенні
  • прання на виворітньому боці - віджимання 600-800 оборотів (чим менше, тим краще, щоб уникнути пілінгування)
  • не сушити в сушильній машині (високі температури сприяють руйнуванню волокон, особливо трикотажних виробів)
  • використовувати серветки абсорбуючий колір
  • використовувати засоби для прання, що відповідає кольору матеріалу (для білих, кольорових або чорних виробів)
  • не використовувати кондиціонер
  • розділяти прання за кольорами

Правильний і дбайливий догляд за трусами, бюстгальтерами та шкарпетками – запорука їхньої тривалої служби. Для правильного зберігання спідньої білизни краще виділити спеціальне просторе місце, окремо від іншого гардеробу. Якщо йдеться про вироби українського виробника Man's Set, це має бути почесне місце на найкращій полиці вашої шафи. І не варто забувати, що саме завдяки грамотному догляду спідня білизна довго радуватиме своєю свіжістю та естетичністю.

Інтернет магазин нижньої білизни MAN's SET © 2024