Як вибрати термобілизну

Як вибрати термобілизну

Термобілизна - це особливий вид білизни, покликаний захищати від холоду і активно використовується для занять зимовими видами спорту. Якщо правильно підібрати термокомплект, можна годинами і навіть цілодобово перебувати на морозі, не відчуваючи дискомфорту. Якісний та правильно підібраний аксесуар однаково не дозволить замерзнути та спітніти. Щільно прилягаючи до тіла, білизна замінює кілька шарів звичайних светрів та жилетів.

Головне завдання термобілизни

Основні функції у термокомплектів дві:

  • зберігати – акумулювати – природне тепло людського тіла;
  • ефективно відводити вологу, що виділяється у процесі інтенсивних фізичних навантажень.

Обидва ці параметри можуть реалізовуватися по-різному, залежно від моделі білизни. Існують вироби, покликані виключно акумулювати тепло або, навпаки, забезпечувати випаровування вологи, а є і мультифункціональний варіант, що поєднує обидва ці параметри. Для виготовлення виробів використовують синтетичні матеріали, які ефективно зберігають тепло і добре поглинають вологу, що виділяється людським тілом - поліестер, мікрофібру, лайкру, кулдрай і т.д. Таким чином, між тілом і білизною зберігається повітряний прошарок, що однаково запобігає перегріванню і замерзанню.

Які види термобілизни бувають

Сьогодні ринок пропонує безліч різновидів білизни.

Основними видами є:

  1. Теплозберігаюче. Для виготовлення застосовуються переважно натуральні матеріали – шерсть, бавовна, завдяки чому тепло ефективно зберігається. Але при рясному потовиділенні буде неефективним, створюючи відчуття дискомфорту. Ідеально підходить для полювання чи риболовлі, а також прогулянок у розміреному режимі.
  2. Вологопоглинаюча. Складається на 100% з волокон поліаміду або поліестеру, переплетених особливим чином. Відмінно підходить для інтенсивної фізичної активності - бігу, гри у футбол, лижних марафонів чи сноуборду.
  3. Комбіноване. Цей вид білизни, що складається з комбінації натуральних і синтетичних матеріалів, гармонійно поєднує обидві попередні характеристики — теплозбереження та вологопоглинання. Перший шар, що безпосередньо контактує з тілом, забезпечує функцію поглинання поту, а другий відповідає за збереження тепла. Комбіноване термобілизна - чудовий варіант, що оптимально поєднує функціональність і якість.

Матеріали, що використовуються для пошиття білизни, мають комірчасту структуру, що має чудову гігроскопічність. Завдяки цьому тепло відмінно зберігається. Комірчаста структура створює теплоізолюючий прошарок, не тільки зберігаючи тепло і запобігаючи проникненню холоду, але і здійснюючи відведення вологи, що актуально при інтенсивних фізичних навантаженнях.

Як вибрати термобілизну для спорту

Як вибрати термобілизну для походу або зимових видів спорту правильно - питання досить складне. Головний критерій вибору, про який завжди треба пам'ятати: якщо ви не збираєтеся багато і активно рухатись, значить, функція відведення вологи не є необхідною. Тому білизну краще вибирати товстішу, максимально утеплену, яка ідеально зігріє в холодну погоду.

Білизна, призначена для альпіністів, туристів і яхтсменів, виготовляють із 100% синтетичних матеріалів. Вироби такого зразка забезпечують антибактеріальний ефект та абсолютний комфорт, навіть якщо їх доводиться носити кілька днів, не знімаючи.

Моделі для сноубордистів, лижників та прихильників інших спортивних захоплень у зимову пору року зазвичай виробляють із комбінованих ниток. Ці види активності характеризуються регулярними змінами навантажень та бездіяльності, що потребує як ефективного поглинання вологи, так і збереження тепла. У цьому різновиді термобілизни часто поєднують поліпропіленові волокна з вовняним матеріалом.

Сьогодні спортсменам, які зазнають серйозних навантажень на різні групи м'язів, пропонується також спеціальна компресійна термобілизна. Для виготовлення моделей застосовуються спеціальні еластичні матеріали та супероблягаючий крій, що виконує роль корсету для м'язів. Використання компресійної моделі дозволяє захистити м'язи від травм та розтягувань, а також зробити рухи атлета сильнішими та енергійнішими.

Термобілизна для повсякденного носіння

Неправильно вважати, що термобілизна призначена виключно для тих, хто захоплюється екстремальними зимовими видами спорту або ж безперервно проводить під відкритим небом або в неопалюваному приміщенні. Існують моделі і для повсякденного носіння.

Як повсякденний варіант можна вибрати будь-який комплект на свій смак - із синтетичних або комбінованих ниток, з додаванням вовни, флісу чи бавовни. Головний параметр вибору для щоденного комплекту полягає у щільності матеріалу. Цей критерій завжди вказується виробником на етикетці, а в інтернет-магазині завжди є в описах до товару. Сучасні моделі термобілизни можуть застосовуватись у температурному діапазоні від +15 до -30.0 С.

З якого матеріалу краще вибрати термобілизну?

Популярними синтетичними матеріалами для виготовлення білизни є:

  1. Поліпропілен. Вигідно відрізняється вологопоглинаючими якостями, чудово нейтралізує піт. Однак вироби з поліпропілену довго носити не можна, оскільки вони сильно висушують шкірні покриви.
  2. Поліамід. Є одним із найпопулярніших матеріалів для пошиття термобілизни. Моделі з поліамідних ниток відрізняється легковагою, а також дуже приємні на дотик.
  3. Еластан. Завдяки ультратонким ниткам білизна з цього матеріалу здатна сильно розтягуватися, при цьому не втрачаючи своєї форми.
  4. Поліестер. У чистому вигляді або в комбінації з іншими волокнами, поліестер чудово усуває вологу, завдяки чому білизна ніколи не завдає дискомфортних відчуттів і відрізняється тривалим терміном експлуатації.

До складу тканини для білизни додаються також волокна натурального походження.

Бавовна, що використовується як додатковий матеріал, дозволяє шкірі «дихати», а в додатку до синтетики сприяє швидкому висиханню виробу. Матеріал застосовується лише у поєднанні із синтетичними нитками. Хоча бавовна чудово відводить вологу, проте накопичує її в собі. Повільне випаровування викликає переохолодження тіла власника білизни та неприємні відчуття під час носіння.

Шерсть овець-мериносів, що додається до складу особливо утеплених моделей, відрізняється антибактеріальним ефектом, тим самим запобігаючи виникненню неприємних запахів.

Шовк у складі виробів зустрічається рідко і лише як доповнення до синтетичних тканин. Шовкові нитки істотно підвищують зносостійкість виробів та їх характеристики міцності.

На що слід звернути увагу при виборі термобілизни

Найголовніший критерій того,як вибрати правильну термобілизну, - Комфорт при носінні. Правильно обрана білизна — тепла і комфортна, вона повинна добре прилягати до тіла, але не заважати свободі рухів.

Основні критерії,як вибрати справжню термобілизну:

  1. Шви — один із головних індикаторів якості виробу. Всі шви термобілизни повинні бути м'якими, еластичними та плоскими та обов'язково розташовуватися зовні.
  2. Етикетки – в якісних виробах обов'язково прикріплюються назовні, щоб захистити тіло від натирання.
  3. Тканина має бути еластичною, добре розтягуватися, м'яко повторюючи контури тіла.
  4. Антисептична обробка – нейтралізує запах немитого тіла та дозволяє тривалий час обходитися без прання. Це актуально у випадкуермобілизною для військових, і навіть для туристичних походів.

Також виробник якісної продукції враховує інтенсивність зношування певних зон (наприклад, колін або паху), максимально посилюючи ці зони при виготовленні.

ДоЯк правильно вибрати термобілизну за розміром? Вибирати білизну слід строго за обсягами тіла, але не з запасом: якісна білизна має стати «другою шкірою». Максимально щільно прилягаючи, воно не повинно сковувати чи обмежувати рухи. В ідеалі набір перед придбанням варто приміряти. Якщо ж покупка здійснюється через інтернет, слід вивчити розмірну сітку, яка завжди вказується виробником. Для правильного вибору необхідно зробити виміри обсягу стегон, талії та грудної клітки і порівняти з наведеними в таблиці даними.

Як вибрати чоловічу термобілизну

Відповідаючи на запитання,як правильно вибрати чоловічу термобілизну, Необхідно сказати про характер та інтенсивність навантажень. Саме це є головним критерієм вибору. Що стосується універсальних рекомендацій з приводу чоловічої білизни, то воно має добре справлятися із завданням потовиведення, бути зносостійким, швидко сохнути та довго служити. Тому всім, хто цікавиться,як вибрати чоловічу термобілизну для зими, можна порекомендувати вироби з флісу, а також моделі, виготовлені з лайкрових та мікрофібрових волокон.

Як вибрати термобілизну для жінки

критерії,як правильно вибрати термобілизну жіночумало відрізняються від правил вибору білизни для чоловіків. Для занять спортом важливо вибирати моделі з акцентом виведення вологи. Для повсякденного носіння підійде білизна з синтетики з додаванням вовни, товстіша або тонша — залежить від індивідуальної сприйнятливості до холоду. Якщо планується тривалий час проводити на холоді без активних рухів, слід придивитися до щільних моделей з чистої вовни.

Як вибрати термобілизну для дитини

Щоб прогулянки та активні ігри в холодну пору року не спровокували неприємний сюрприз у вигляді застуди, важливо подбати про хороший термокомплект для дитини. Говорячи про те,як вибрати дитячу термобілизну, Треба підкреслити особливу важливість гіпоалергенних матеріалів. Звернути увагу варто на вироби із вовни мериносів, доповнені нитками бавовни та віскози.

Перед тимяк вибрати термобілизну дитиніслід ретельно перевірити м'якість швів. Комплект не повинен обмежувати найактивніші рухи малюка і володіти анатомічним кроєм.

Для чого найчастіше купують термобілизну

Щільність білизни - це рівень тепла виробу.

Залежно від товщини моделей всі термокомплекти поділяються на чотири категорії:

  1. Silk. Найбільш тонкий різновид білизни, що підходить для спортсменів і тих, хто має особливо інтенсивні навантаження. Моделі Silk - відповідь на запитання «Як вибрати термобілизну для бігових лиж».
  2. Medium. Більше потовщена модель, що передбачає чергування інтенсивного руху з періодами спокою.Як вибрати термобілизну для сноуборду? Medium добре підійде сноубордистам та шанувальникам гірськолижного спорту.
  3. Heavy. Білизна цього зразка має збільшену товщину, яка добре зберігає тепло. Якщо вас цікавить,як вибрати термобілизну для риболовлі, це відповідь на ваше запитання. Вироби врятують від холоду тих, чия рухова активність досить низька - наприклад, рибалок чи мисливців.
  4. Polar Weight. Найутепленіша білизна у всій лінійці. Придбання цієї моделі — відмінний варіант для туристичних походів у мінусову температуру, коли ночувати доводиться практично просто неба.

Кращі ціни на термобілизну в Україні.

Сучасна термобілизна виробляється різних типів - відповідна модель знайдеться для кожної вікової групи і незалежно від статі. Сьогодні можна знайти якісну та стильну продукцію для дорослих та дітей, а також різні моделі для чоловіків та жінок у різній ціновій категорії. Вся представлена білизна відрізняється особливостями крою, розмірами та забарвленням.

Купити термобілизну українського виробника Man’s Set

Ефективність термокомплекту по-справжньому можна протестувати лише в процесі носіння, тому важливо віддавати перевагу маркам, що дорожать репутацією і пропонують покупцеві лише якісний продукт. Вітчизняний виробник термобілизни Man's Set належить саме до таких брендів.

Під час виробництва виробів враховуються найменші тонкощі, щоб забезпечити споживачеві максимальний комфорт та затишок. Бренд пропонує моделі не тільки для серйозних холодів, а й для теплих днів, мінливої погоди весняно-осіннього міжсезоння. У лінійці товарів можна підібрати функціональну та високоякісну термобілизну, щоб почуватися комфортно незалежно від будь-яких примх погоди.

Михаил Ханцис

Автор

Михайло Ханцис

Творець анатомічної білизни

Інтернет магазин нижньої білизни MAN's SET © 2024