Як обрати спортивну білизну?

Як вибрати спортивну білизну?

Спортивна білизна відіграє ключову роль у створенні відчуття комфорту та необхідної підтримки під час змагань та занять у залі. Збираючись купити спортивну білизну, варто враховувати види спорту, якими ви займаєтеся, матеріал, з якого зроблений комплект, здатність забезпечити належну підтримку, правильно підібрати розмір.

Тому питання «як правильно вибрати спортивну білизну» дуже важливе, тому що ваш вибір впливає на результат тренувань, якого ви зможете досягти.

Яка буває спортивна білизна

Основна функція білизни для спорту – забезпечити належну підтримку тілу та комфорт під час тренувань та змагань. Основними елементами таких комплектів є:

  1. Бюстгалтери (топи). Спроектовані для запобігання зісковзування жіночої спортивної білизни та забезпечення м'якої фіксації бюсту при інтенсивних рухах. Спортивні бюстгальтери випускаються з різним ступенем підтримки: легкою, середньою та високою. Вибір цього елемента одягу залежить від розміру грудей та типу тренувань.
  2. Спортивні труси для жінок та чоловіків. Шиються з тканин, що забезпечують достатній повітрообмін між одягом та тілом. Різні моделі трусів для спорту гарантують підтримку та комфорт, вбирають піт, захищаючи від натирання у чутливих зонах.
  3. Компресійна білизна. Стискає м'язи, покращує циркуляцію крові та знижує м'язову втому. Чудово підходить для тренувань з великими навантаженнями та подальшого відновлення.
  4. Термобілизна. Забезпечує утеплення в холодну погоду. Зберігає тепло та відводить вологу від шкіри, щоб зберегти комфорт під час занять на вулиці при низькій температурі повітря. У нашому блозі ви можете також дізнатися як вибрати термобілизну, для спорту та для повсякденного носіння.
  5. Спортивні шкарпетки. Випускаються з вологовідвідних матеріалів, щоб запобігти появі хвороб ніг та зменшити ризик утворення мозолів.

Чим відрізняється спортивна білизна від звичайної?

Спортивні комплекти спідньої білизни відрізняються від звичайних не лише своїми функціональними особливостями, але й конструкцією моделей. Ось кілька ключових особливостей:

  1. Підтримка: завдяки еластичним вставкам нижня спортивна білизна забезпечує додаткову підтримку м'язам, грудям, пахвовій ділянці, допомагає зменшити ризик травм та підвищити комфорт під час фізичних навантажень.
  2. Матеріали з високою повітропроникністю: багато елементів спортивної нижньої білизни виготовляються з вологовідвідних та «дихаючих» тканин, які сприяють терморегуляції, запобігають подразненню шкіри.
  3. Специфічні деталі пошиття: спортивний комплект нижньої білизни може мати плоскі шви, щоб уникнути натирання або посилені зони для забезпечення додаткової підтримки або утяжки.
  4. Рівень компресії: замислюючись про те, як обрати спортивну компресійну білизну, пам'ятайте, що для різних видів активності та інтенсивності тренувань потрібні різні рівні компресії.
  5. Розмір і посадка: нижня спортивна білизна не повинна бути вільною, вона підбирається точно за розміром, щоб мати більш щільну посадку для забезпечення надійної підтримки.

Спортивна білизна для бігу

Якщо ви хочете займатися бігом ефективно та в комфортних умовах, подбайте про спеціальний натільний комплект, призначений саме для цього виду спорту. Чоловіча спортивна спідня білизна (нульовий шар) може бути представлена трусами-боксерами або трусами-шортами, футболками з короткими або довгими рукавами для різної пори року. Такий одяг повинен враховувати особливості вашої анатомічної будови, облягати тіло, як друга шкіра, забезпечувати підтримку м'язів, полегшувати рухи та створювати тепло.

Жіноча нижня білизна спортивна представлена трусами для бігу та різними моделями топів, які покликані підтримувати або стягувати груди, пом'якшувати можливі удари та не обмежувати рухи. Дихаючі тканини, безшовні чашки бюстгальтерів, регульовані перехресні бретелі забезпечують бігунам максимальний комфорт.

Наприклад, у компанії DECATHLON розробили спеціалізований одяг для бігу. На основі волокон поліаміду, лайкри, еластану та поліефіру тут створили технічний матеріал, який ефективно підтримує температуру тіла та виводить піт і швидко сохне.

Спортивна білизна для фітнесу

Для занять фітнесом потрібна спеціальна спортивна білизна жіноча з продуманим кроєм, виготовлена з функціональних тканин. До жіночих топів пред'являються особливі вимоги: вони повинні бути не тільки зручними, а й ефективно підтримувати груди. Коливання бюста під час виконання вправ можуть приносити жінці великий дискомфорт, болючі відчуття, призвести до утворення розтяжок, втрати форми грудей.

Зверніть увагу на бренд Anita, який пропонує не лише якісну, а й сексуальну спортивну білизну для безпечних занять фітнесом. Лінійка Anita active представлена топами, пошитими за складними лекалами з гіпоалергенних матеріалів. Вони забезпечують ідеальну підтримку грудей, відрізняються системою відведення вологи від шкіри, дарують свободу дихання та руху, не перешкоджають правильному кровообігу. Також обов'язково необхідно звернути увагу на те, як вибрати жіночі труси, тому що вони теж впливають на комфорт при заняттях спортом будь-якої жінки.

Компресійна спортивна білизна

Компресійна білизна чоловіча створена для силових занять та кардіо фітнесу здатна значно підвищити ефективність вправ. Стискаючи м'язи, вона прискорює кровотік, сприяє інтенсивному насиченню їх киснем, видаленню молочної кислоти та зниження больових відчуттів при силових навантаженнях. При цьому важливо знати, як правильно підібрати спортивну компресійну білизну. Надто облягаючий нижній одяг може порушувати кровотік, надмірно вільний – не дати очікуваних результатів. Найчастіше компресійні комплекти шиють із швидковисихаючої, еластичної тканини. Більшість фірм-виробників використовують безшовну технологію або випускають вироби з гладкими швами, з'єднуючи деталі встик.

Спортивна білизна для футболу

Нульовий шар функціонального екіпірування для гри у футбол у більшості випадків також представлений компресійною білизною. Вона оберігає зв'язки від розтягувань і утримує суглоби у потрібному анатомічному положенні. Шорти, тайтси досить щільно облягають тіло, фіксуються на широку резинку та виконуються з еластичної тканини, що містить спандекс та поліестер.

Імениті виробники використовують високотехнологічні матеріали у виробах. Так, Nike вводить у тканину спеціальні волокна Dri-FIT для відведення вологи від шкіри на зовнішній шар. А Demix може похвалитися технологією MOVI-force, завдяки якій тканина успішно підтримує м'язи під час тренувань.

Спортивна білизна для баскетболу

Лінійка спортивної білизни чоловічої та жіночої для баскетболістів включає майки облягаючого та вільного крою, з рукавами або без них, облягаючі компресійні шорти з м'якого еластичного матеріалу, баскетбольні тайтси ¾ (термобілизна).

Нижня білизна спортивна для баскетболу виготовляється з повітропроникного матеріалу, який відводить піт, що інтенсивно виділяється, на поверхню одягу, швидко сохне, зберігає температурний комфорт, має чудово зносостійкість.

Спортивна білизна для волейболу

Для початківців волейболістів та професіоналів необхідним елементом екіпірування є компресійна та термобілизна. Це спеціальний прилягаючий до тіла шар одягу з гарним відведенням вологи, повітрообміном, який не дає остигати м'язам.

Обов'язковим елементом спортивної жіночої білизни для професійних гравців у волейбол є топ із передньою ущільненою частиною. Він ефективно фіксує груди під час стрибків, але не перешкоджає рухам спортсменок, забезпечуючи максимальний комфорт під час гри та тренувань. Часто обтачки топів виконуються за інноваційною технологією у вигляді прихованого каркаса, який підтримує спину спортсменки. Багато гравців віддають перевагу безшовній спортивній білизні, у тому числі спортивним плавкам. Вони виконуються з еластичних тканин, мають вшиту м'яку підкладку для гігієни та зручності.

Як вибрати спортивну білизну чоловікові

Для початку визначтеся з розміром: щоб виріб добре сидів, виміряйте об'єм талії на рівні резинки, та визначте потрібний вам за таблицею розмірів виробника. Це важливо, тому що занадто вузькі труси передавлять судини, що може згубно позначитися на потенції. А не по фігурі занадто широкі вироби зминатися і натирати шкіру.

Найбільш популярні види спортивних трусів для чоловіків: труси-сліпи, шорти, боксери. Багато моделей шортів також включають труси, наприклад, «марафонки». Звертайте увагу на м'які вироби з дихаючих тканин, можливо, з сітчастими вставками, плоскими швами або безшовні. Бажано, щоб у боксерах був профільований гульфік, який захистить геніталії під час тренувань. Чоловікам із зайвою вагою підійдуть сліпи із завищеною талією: вони не сповзатимуть під час активних рухів.

Верхня резинка на чоловічій білизні повинна бути широкою, м'якою та еластичною, тоді вона не буде скручуватися, тиснути і сповзати. Вибирайте труси з внутрішньою підкладкою, яка вбиратиме піт і запобігатиме натиранню в зоні паху.

Як вибрати спортивну білизну жінці

Збираючись придбати жіночу спортивну білизну, віддайте перевагу якісним виробам від виробника, який випускає одяг саме для спорту. Нижня білизна з натуральних тканин (льону, бавовни) підійде для тренувань з невеликими навантаженнями. Для більш інтенсивних занять шукайте вироби, виготовлені з гігроскопічного матеріалу з добавками віскози, еластану, поліаміду. При виборі жіночих спортивних трусів слід звертати увагу на їхній крій. Найкращим варіантом вважаються сліпи з широкою резинкою. Шукайте безшовні моделі чи вироби з гладкими швами.

При виборі спортивної жіночої білизни, необхідно також купити ще один важливий елемент спортивного комплекту – топ. Підбирайте модель залежно від величини бюсту, орієнтуючись на розмір класичного бюстгальтера. Але пам'ятайте, що компресійні топи мають розмірну сітку іншу: XS, S або M.

Залежно від інтенсивності навантажень можна вибрати топи з різним ступенем підтримки:

  • легкої – для маленьких грудей та статичних занять (розтяжки, йога, пілатес);
  • середньої – для середнього бюста та більш вираженого навантаження (фітнес, біг, скелелазіння);
  • високої – для бюста великого розміру та високоінтенсивних тренувань (кросфіт, теніс, ігри зі стрибками, їзда верхи).

На що слід звернути увагу при виборі спортивної білизни

Основні принципи вибору нульового шару одягу занять спортом універсальні, тобто. однакові для жінок та чоловіків:

  1. Розмірковуючи про те, як підібрати спортивну білизну, пам'ятайте, що вибирати треба вироби саме для спорту та інтенсивних навантажень, а не одяг sport-style для активного способу життя. Спортивна білизна має свої особливості, виготовляється з технологічних тканин, шиється за спеціальними лекалами.
  2. Підбирайте екіпірування тих брендів, які спеціалізуються на конкретному виді спорту. Зазвичай вони випускають окремі лінійки для кросфіту, йоги, бігу, фітнесу, розробляють спеціальні технології крою та пошиття, створюють інноваційні матеріали.
  3. Збираючись купити спортивну білизну, комплект або її окремі елементи, не заощаджуйте! Від якості цих предметів одягу залежать не лише ваш комфорт під час тренувань та спортивні результати, а й здоров'я. Зробивши вибір на користь виробів від відомого виробника, ви можете уникнути подразнення шкіри, переохолодження та навіть серйозних травм.
  4. Купуйте білизну за розміром: вона не повинна сковувати рухи та здавлювати судини.


FAQ

FAQPage">

Як вибрати спідню білизну для тренувань?

Вибір спортивної спідньої білизни залежить від особистих уподобань людини, виду спорту, яким вона займається, інтенсивності тренувань. Фахівці рекомендують підбирати вироби, сконструйовані за спеціально розробленими лекалами. Краще, якщо вони будуть пошиті із зносостійких еластичних тканин, які забезпечують хороший повітрообмін, відводять вологу від шкіри, створюють необхідну компресію та підтримку органам та м'язам.

Які труси кращі для спорту?

Вважається, що для фізичної активності найбільше підходять класичні труси-сліпи, які закривають сідниці. Така модель в міру закрита і при цьому досить відкрита, не сковує рухи. Вона однаково підходить і жінкам, і чоловікам. Головна вимога – виріб має бути еластичним, добре виводити вологу та забезпечувати циркуляцію повітря.

Чим спортивні труси відрізняються від звичайних?

Труси для спорту відрізняються від повсякденних тим, що шиються зі спеціальних тканин, які містять еластичні волокна і не обмежують рухи, забезпечують повітрообмін, залишаються сухими навіть при рясному потовиділенні. Моделі спортивних трусів щільніше прилягають до тіла, можуть мати внутрішні вставки для підтримки м'язів. Як правило, шви в них плоскі, невеликі, популярна також безшовна білизна.

Чи потрібно одягати спідню білизну під боді?

Однозначну відповідь на це питання дати важко. Якщо боді має бавовняну ластовицю і використовується як елемент спортивного одягу, то багато хто вважає, що його можна носити на голе тіло. Але з погляду гігієни, труси краще одягати, та й липучки, гачки в нижній частині боді без білизни можуть спричинити дискомфорт та алергічні реакції. Що стосується бюстгальтера, то цієї деталю можна знехтувати, якщо у дівчини невеликі груди, і боді пошито з досить щільної тканини.

Чи можна носити спортивний топ без футболки?

Якщо під час тренувань ви одягаєте спеціальний топ із достатньою підтримкою грудей, то таку модель ліфа можна носити як під футболку, так і самостійний елемент одягу.

Михаил Ханцис

Автор

Михайло Ханцис

Творець анатомічної білизни

Інтернет магазин нижньої білизни MAN's SET © 2024