Чи можна спати голим чоловікові та жінці
Чи корисно спати голим?
Здавалося б, вибір простий. Це справа смаку, звички, традицій, зрештою. Про те, що корисно спати голим, здогадується багато хто, навіть ті, хто це не практикує. Але чи знаєте ви, що ваш вибір може вплинути на здоров'я та можливість мати дітей? Давайте розглянемо всі плюси та мінуси сну оголеними, а потім ви обґрунтовано вирішите, зпати голим добре чи погано особисто для вас.
Трохи цікавої статистики
Американський Національний фонд, який займається вивченням проблем сну, проводив дослідження функцій людського мозку у стані спокою. У ході цієї роботи з'ясувалися цікаві факти. Виявляється,
- кожна третя людина старше 18 років спить голяка;
- сон без одягу віддають перевагу третині всіх чоловіків у світі;
- при цьому тільки кожна п'ята жінка лягає спати оголеною;
- з тих, хто любить спати в піжамі, більшість старше 50 років.
Цікаво також і те, що вибір на користь звички — «оголеного сну» люди робили інтуїтивно, тобто з міркувань особистих уподобань та комфорту.
Що кажуть лікарі?
Зовсім без одягу під час нічного сну багато хто почувається некомфортно: мерзнуть, не звикли чи соромляться. Але спробувати все ж таки варто, тому що, на думку терапевтів, спати голим корисно з багатьох причин.
- Збільшується якість сну. Під час сну без піжами та спідньої білизни при контакті з постільною білизною, особливо шовковою, організм людини помітно охолоджується. Температура тіла знижується, і ви швидше переходите у фазу глибокого сну. Гормон росту та мелатонін, які при цьому виробляються, покращують якість сну. Ось чому краще спати голим – це забезпечить вам повноцінний відпочинок. Якщо ви віддаєте перевагу піжамі або нічній сорочці, будьте готові до того, що в теплі ваші гормони будуть працювати менш інтенсивно, що може призвести до порушень фаз сну та безсоння. А далі – тяжке пробудження, млявість та поганий настрій.
Покращується циркуляція крові. Якщо ви досі сумніваєтеся, чи корисно спати повністю голим, то наступні аргументи повинні вас переконати. Відсутність одягу, що облягає білизни, гумок на тілі забезпечить нормальну циркуляцію крові в організмі. Це означає, що всі органи повноцінно забезпечуватимуться киснем, посилюючи процес ефективної регенерації клітин. Глибокий сон без білизни стимулює роботу імунної системи, покращує стан м'язів і суглобів. Як бачите, питання «чи шкідливо спати голим» відпадає сам собою – спіть голяка, і будьте вічно молодим! Так що це безперечні плюси спати голими для прекрасної половини людства.
- Знижується рівень стресу. Гормон окситоцин, який активно виробляється у фазі глибокого сну, забезпечить вам спокій та гарний настрій після пробудження. А ще він благотворно впливає на запальні процеси і навіть запобігає розвитку онкології.
- Поліпшується робота ендокринної системи. Дівчата точно знають, що чим гірше і менше ми спимо, тим швидше зростає вага. Що буде, якщо спати голим? Сон без одягу буде повноцінним, ендокринна система працюватиме як годинник. Додатковий бонус – зниження ризику появи серцево-судинних проблем та цукрового діабету II типу, оскільки при зниженій температурі тіла гормони адіпонектин та лептин не допускають різких стрибків інсуліну. Як бачите, для тих, хто любить спати голим, плюси очевидні.
- Нормалізується здоров'я чоловічої статевої сфери. Цілодобове носіння нижньої білизни, навіть найзручнішої, найчастіше має негативні наслідки для чоловіків. При носінні вузької білизни температура в області тестикул підвищується, що погіршує показники сперми. Дослідження, що проводилися, наочно показали, чому спати голим корисно чоловікам. У тих, хто вночі обходиться без одягу, якість насіннєвої рідини на 25% вища, тож і проблем із появою дітей у них не буде! До речі, часто включати підігрів сидінь автомобілістам теж не рекомендується з тієї ж причини.
- Поліпшується жіноче здоров'я. Чи корисно спати голим дівчатам? Однозначно, так! По-перше, нижня білизна, особливо тісна, порушує кровообіг в ділянці таза і призводить до застійних явищ. Крім того, воно провокує розвиток дріжджових інфекцій. Молочниця та цистит – часті «гості» у жінок, які вважають за краще спати в одязі навіть улітку, у спеку. По-друге, сон голяка на прохолодних простирадлах стимулює вироблення гормону росту, який «відповідає» за появу зморшок та в'ялості шкіри. Тепер ви зрозуміли, навіщо спати голим? Щоб загальмувати процес старіння!
- Підвищується лібідо. Ідеальний варіант – якщо ваша дружина чи дівчина теж люблять спати голяка. Дотик оголених тіл уночі стимулює вироблення феромонів. У пар, які сплять без одягу, почуття яскравіші та сексуальна активність на висоті! У слов'ян існував про повір'я: жінки, які хотіли завагітніти, мали в місячні ночі спати обов'язково оголеними. Наші пращури явно щось знали про користь такого сну!
Чому потрібно спати голим: думка психолога
Крім уже перерахованих переваг сну без одягу багато психологів відзначають і абсолютно несподівані, на перший погляд, плюси. Якщо для деяких людей сон голяка – це один із способів порятунку від втоми напруги, що накопичилася, то для інших це вираження любові, довіри, близькості в парі. А хтось таким чином демонструють свою сексуальність, привабливість і бажання, підвищуючи свою самооцінку. Британці підрахували, що серед людей, щасливих у своїх відносинах, 57% віддають перевагу сону голяка.
Крім того, багато психологів стверджують, що сон без одягу розкріпачує, тому що людина на підсвідомому рівні почувається вільною. Нагота сприяє звільненню якихось психологічних установок-заборон. Експерти-сомнологи (так-так, є й такі) впевнені, що людина, яка спляча голяка, перебуває в стабільному емоційному стані. Він давно собі все дозволив, йому нема чого приховувати і нічого соромитися. Сон без одягу -ndash; це своєрідна демонстрація довіри собі, другій половинці, ухвалення власної незахищеності.
Як спати голим: нюанси
А чи знаєте ви, як спати голим? Здавалося б, що тут складного? Роздягайся та лягай. Але ж ні, ми ж не шукаємо легких шляхів. Тому спочатку треба зняти весь одяг, лягти в ліжко, прийняти зручну позу і відключитися від тривог дня, що минув. Потягніться та відчуйте всім тілом м'якість простирадлом, задоволення від того, що нічого ніде не тисне та не заважає.
Якщо ви спите оголеним, дуже важливо дотримуватися правил гігієни. У відсутність піжами або трусів міняти постільну білизну слід частіше за – приблизно двічі на тиждень. Це допоможе уникнути проблем зі шкірою, яка безпосередньо контактує із тканиною. Якщо постільні речі недостатньо чисті, в них активно розмножуватимуться мікроорганізми та бактерії. А це вже загрожує алергічними реакціями, роздратуванням та іншими неприємностями.
Як вибрати правильний варіант для себе?
Вибір між сном голяка та в одязі залежить від кількох факторів, які варто врахувати заради здорового повноцінного нічного відпочинку. Приймаючи рішення, орієнтуйтесь на
- Особисті переваги та свої уявлення про комфорт. Якщо вам затишніше спати в одязі, ви почуваєтеся захищеніше, то ваш вибір – піжама. Ті, хто цінує свободу та відчуття свіжості, спатимуть без білизни.
- Особливості обміну речовин. Людям, які весь час мерзнуть, некомфортно спатиме оголеними. Якщо ж вам весь час спекотно, то сон в одязі – ndash; це мука, а не відпочинок.
- Здоров'я шкіри. При чутливій шкірі та схильності до алергічних реакцій розумніше спати в одязі, який захистить шкіру від прямого контакту з постільною білизною.
- Клімат та умови у спальні. При виборі способу сну враховуйте температуру та вологість у спальні. Наприклад, на півдні, у спекотному кліматі, або за високої вологості набагато комфортніше спати без одягу. Якщо ж ночі холодні, то одяг забезпечить необхідне тепло та затишок.
- Склад тканини постільної білизни. Виключіть синтетику, вибирайте натуральні матеріали. Природна бавовна чи льон краще «дихають» та вентилюються.
Чим корисно спати голим, ви вже знаєте. Але бувають у житті обставини, коли сон без одягу недоречний, навіть якщо дуже хочеться. Якщо у вас маленькі діти і до них доводиться часто вставати вночі, гріти молоко, заколисувати, це краще робити одягненим. Тим, кого можуть екстрено викликати на роботу, також краще не витрачати зайвий час на збори.
Проживання разом з батьками, молодшими братами або сестрами – теж обмежує чинник. Навряд чи домочадці будуть раді зустріти вночі оголеного родича біля туалету чи холодильника. А от у відрядженнях та на відпочинку можна ні в чому собі не відмовляти. Тільки не забувайте вішати на ручку дверей готельного номера табличку «Не турбувати», а то покоївка може вас неправильно зрозуміти.
Якщо вам нічого не заважає практикувати сон без одягу, але немає до цього звички, не змушуйте себе. Просто пам'ятайте, чому корисно спати голим і прислухайтеся до своїх відчуттів і реакцій тіла, експериментуйте з різними варіантами. Наприклад, спробуйте зменшувати кількість предметів білизни поступово. Можна залишити тонкі шкарпетки, особливо якщо ноги постійно мерзнуть. Так вам спатиме набагато затишніше.
Визначити, що найбільше підходить саме вам, зможете лише ви. А якщо ваш вибір комусь видасться дивним, то вас це не стосується. Все просто.