Для чого потрібна компресійна білизна
Навіщо потрібна компресійна білизна
Відколи людина піднялася на ноги і стала прямоходячою, її супроводжують хвороби ніг. Про патологію вен згадується у Старому заповіті, єгиптологи знаходять сліди варикозу у давніх мумій. Лікували варикоз на той час своєрідно: мазали здуті вени та трофічні виразки ослячим гноєм, обгортали шкірою жаб. Тільки Гіппократ зміг запропонувати працюючий метод, поєднавши мікрооперації на венах із тугим бинтуванням. Так зароджувалася компресійна терапія, яка була не лише ефективною, а й дозволяла зберегти життя тисячам жаб.
Компресійна білизна для ніг з'явилася пізніше, з винаходом трикотажу. Його створенням ми завдячуємо Морісу Ганзоні, власнику невеликої сімейної компанії зі Швейцарії. З його легкої руки інновація поширилася у Європі, та був у всьому світі. То навіщо ж потрібна компресійна білизна?
Компресійна білизна: для чого використовується
Існує безліч видів та призначень компресійного трикотажу. Зазвичай виділяють три основні: профілактичний, госпітальний та лікувальний.
Відомо, що флебологи рекомендують носити компресійну білизну при варикозі. А якщо його немає, чи варто носити білизну профілактично? Справа в тому, що навіть без вираженого варикозу, багато хто перебуває в групі ризику через сидячу роботу, тривалі авіаперельоти, зайву вагу, високі підбори у жінок. На жаль, відсутність тривожних симптомів сьогодні не означає, що проблеми не виявляться завтра.
Шпитальна компресійна білизна медики найчастіше призначають своїм пацієнтам перед операцією та після неї з метою якнайшвидшого відновлення. Доведено, що воно успішно запобігає утворенню тромбів після хірургічних втручань на органах черевної порожнини та малого тазу, а також під час пологів.
Навіщо носити компресійну білизну? Потім, що вона надає виражену позитивну дію на організм людини! Міркуйте самі, компресійні вироби
- запобігають появі набряклості;
- усувають скутість м'язів;
- знімають больовий синдром;
- зменшує навантаження на серце під час занять спортом;
- зменшують відновлювальний період після операції;
- покращують локальний кровотік: тканини ефективно насичуються киснем, поживними речовинами, прискорюючи метаболізм та регенераційні процеси;
- підтримують м'язову та кісткову тканини.
Унікальною особливістю компресійного трикотажу є градуйована компресія. Вперше цей принцип було застосовано до каучукової білизни. Класифікація за ступенями компресії дала можливість лікарям призначати саме ту компресійну терапію, яка показана певному пацієнтові зі своїми особливостями анатомічної будови. Існує 4 основні класи компресії:
- 1 клас компресії – 18-21 мм рт. ст.
- 2 клас компресії – 23-32 мм рт. ст.
- 3 клас компресії – 34-46 мм рт. ст.
- 4 клас компресії – понад 49 мм рт. ст.
Так, лікувальні та антиемболічні вироби випускають з компресією від 15 до 50 мм рт. ст. Діабетикам при набряках призначають лише 1 клас компресії (18-21 мм рт. ст.). З метою профілактики захворювань венозної системи рекомендований ступінь компресії становить 10-20 мм рт. ст., не більше.
Важливо, щоб компресійну білизну клас компресії підбирав лікар-флеболог. Він зможе правильно зробити необхідні виміри ніг, визначити відповідний ступінь компресії рекомендованих виробів.
Антиварикозна компресійна білизна
Краща компресійна білизна при варикозі – це те, що забезпечує стійкий ефект стиснення стінок судин, змушуючи циркулювати застоєну кров. Найбільша сила тиску в цих виробах створюється в нижній частині ноги, де потрібно більше зусиль, щоб забезпечити кровотік вгору по вені. У міру просування догори компресія поступово зменшується.
Позитивний ефект від носіння білизни виявляється в
- постійної компресії в області щиколотки;
- запобігання розширенню вен;
- нормалізація кровотоку в ногах;
- профілактики тромбозів.
Варикозному розширенню вен схильні як жінки, так і чоловіки, хоча в останніх захворювання розвивається рідше. Чоловіча компресійна білизна при варикозі може бути кількох видів:
- Панчохи. Забезпечують компресію від кісточки до стегнової частини ноги. Рекомендуються для профілактики появи та розвитку хвороб вен.
- Гольфи. Створюють компресію від кісточки до коліна. Можуть використовуватися як для профілактики, так і для терапевтичних цілей.
- Тріко. Створюють ефект, ідентичний ефекту відношення панчохи через відсутність компресії в області тазу. Зручно в носінні, тому що при рухах не сповзає з ноги.
Компресійна білизна для жінок відрізняється від чоловічих виробів тільки дизайном – візерунками, яскравими кольорами, декором. Найбільш поширеним видом антиварикозної білизни для жінок вважають колготки. Завдяки надійній фіксації на тілі вони зручні та ефективні, якщо розмір підібраний правильно. Компресійна білизна для вагітних найчастіше представлена панчохами з широкою стегновою частиною.
Фахівці вважають, що використовувати антиварикозний трикотаж під час виношування дитини рекомендується всім жінкам. Компресійна білизна при вагітності має особливості. Наприклад, колготки відрізняються широким еластичним поясом, який підтримує живіт, що росте, але не тисне на нього. Моделі панчохи для вагітних можуть бути
- з відкритим носком;
- з широкою силіконовою гумкою;
- зі спеціальним поясом-корсетом на липучках.
Крім того, компресійна білизна вагітним шиється з матеріалів із підвищеною повітропроникністю. Відразу після пологів теж варто відмовлятися від компресійних виробів. Антиварикозний трикотаж допомагає створити необхідну підтримку для м'язів черевного преса, які ослабли під час виношування дитини.
Серед показань для використання компресійного трикотажу не тільки захворювання вен. Ефект компресії ніг для створення необхідного тиску на їх поверхню корисний і при схудненні, оскільки дозволяє вивести зайву рідину, позбутися жирових відкладень.
Компресійна білизна після ліпосакції дозволяє запобігти серйозному ускладненню – тромбоемболію. Сьогодні можна купити різні варіанти компресійних виробів, які показано носити після ліпосакції. Серед них:
- Боди з підвищеною талією. Рекомендується після проведеної ліпосакції на животі.
- Шорти з високою талією. Використовуються після видалення жирових відкладень на стегнах, животі, сідницях.
- Бандаж для чоловіків. Доступний у варіантах боді-шорти, майки або боді.
- Бандаж для грудної області. Рекомендований після встановлення грудних імплантів.
- Бандаж для обличчя та шиї. Показано для корекції овалу обличчя та усунення другого підборіддя.
Компресійна білизна для спорту
Навіщо потрібна компресійна білизна у спорті? Та все за тим самим – для здоров'я, профілактики захворювань вен. Ця проблема дуже актуальна для спортсменів, оскільки тренування дають велике навантаження на м'язи та судини, а компресійне екіпірування значно полегшує наслідки таких занять. Для чого ще потрібна спортивна компресійна білизна? Для реабілітації спортсменів після травм, відновлення після операцій людям, які планують займатися спортом.
Компресійна білизна для спорту чоловіча представлена:
- майки або футболки;
- шортами або трико;
- шкарпетками, гольфами, гетрами та рукавами.
Моделі забезпечують хорошу циркуляцію повітря, захищають від переохолодження під час тренувань на свіжому повітрі. Екіпірування для занять у фітнес-клубах, компресійна білизна для баскетболу забезпечують терморегуляцію та відмінне вологовідведення.
На додаток до чоловічого компресійного екіпірування, компресійна білизна жіноча включає також спортивні бюстгалтери: як для інтенсивних тренувань, так і для полегшених занять.
Чи знаєте ви, як вибрати компресійну білизну для спорту? Відштовхуйтеся не лише від виду активності, а й від розміру. Правильно підібраний виріб буде ідеально облягати.
Компресійна білизна користь та шкода
Як правильно вибрати компресійну білизну, щоб вона давала лікувальний ефект? Обов'язково порадьтеся з фахівцями, щоб правильно підібрати клас компресії і не посилити перебіг хвороб, що вже є.
Чим небезпечна компресійна білизна? Ускладненнями, якщо не дотримуватись правил вибору та носіння виробів. Відмовитися від білизни, що здавлює, слід людям, які страждають від ендартеріїту, атеросклерозу, хвороб артерій нижніх кінцівок. Через патологічне звуження судин додаткова компресія їм протипоказана. Не потрібно вдягати компресійний одяг під час
- екземах, дерматиті, діабетичних виразках;
- бешихове запалення;
- алергічні висипки;
- відкритих ранах на ногах.
Ці стани можуть бути тимчасовими, але думати, як вибрати компресійну білизну за таких проблем, треба заздалегідь і чітко дотримуватися вказівок медиків.
Компресійна білизна як носити
Компресійна білизна не нашкодить, якщо дотримуватися правильного режиму його носіння, який визначає лікар! Однак є загальні рекомендації:
- У післяопераційному періоді рекомендовано постійне носіння протягом 1-2 тижнів
- При початковій стадії варикозу – близько 3-4 місяців. При розвитку хвороби може знадобитися носити компресійний трикотаж довічно.
- При щоденному носінні – не більше 5-7 годин з відпочинком уночі.
У нашому магазині представлені моделі компресійної білизни різного призначення та ступеня компресії для вашого комфорту. Досвідчені консультанти завжди допоможуть визначитися з вибором виробу та правильного розміру. Ми дбаємо про здоров'я ваших ніг.